| Anonimus100 a întrebat:

Salut.Am o camera de 5 metrii lungime si 3, 5 m latime si as vrea sa imi pun parchet. Nu as vrea sa fie cel mai scump, dar nici cel mai ieftin. Cat m-ar putea costa si din ce magazin mi-ati recomanda sa il iau. Ofer funda!

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Un parchet laminat bun incepe de pe la vreo 30 lei mp. Un parchet natural sare de 100. Tu ai 17, 5 mp, deci fa singura un calcul. Mai trebuie sa adaugi folia de sub, vreo 16-17 m de plinta, accesoriile pentru colturi, eventual adezivul si etansantul pentru rosturi (daca e cazul, in functie de parchetul ales). Si bineinteles manopera, daca nu va descurcati singuri.
Eu iti recomand Dedeman, are preturi bune si tot ce gasesti in magazin gasesti si pe site-ul lor, cu preturi.

| sheamussheamus a răspuns:

Poti lua din Praktiker. De acolo eu merg cu tata mereu si cumparam lucruri pentru casa si gradina. Nu sunt foarte scumpe si sunt foarte bune!
Sper ca te-am ajutat! Bafta!