| DjSannan a întrebat:

Buna,cine ma poate ajuta cu un sfat, am o orhidee cu 21 de flori,florile sunt ok se simt bine dar frunzele sunt cam moi stie cineva de ce sunt asa,precizez ca nu o ud des ci doar cand vad in ghiveci ca nu mai are apa,am ghiveci transparent, orhideea nu e tinuta la soare, dar are lumina multa.

4 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Pune neaparat sub ghiveci o tavita sau un castronel, asfel incat sa se pastreze umedeaza din scoarta in care e orhideea.Cufunda ghiveciul intr-un lighean cu apa, lasa-l cca 2 ore, scoate-l si pune-l la locul lui- planta isi va reveni, cu siguranta.

| DjSannan explică (pentru Mihaela1964):

Pai ghiveciul are tavita lui cu care l-am cumparat, orhideea o am de 1 an pana acum nu s-a intamplat sa aiba frunzele moi

| Mihaela1964 a răspuns (pentru DjSannan):

Inteleg; cred ca trebuie udata mai bine pentru ca acum e foarte cald.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.ele.ro/......ijesti-844