| simo_8168 a întrebat:

Cu ce se curata vopseaua lavabila de pe haine?

15 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca e lavabil f bun, nu prea mai ai cu ce sa cureti, evetual sa freci un pic locul ssi apoi sa bagi intens la spalat. Dar o mica pata tot va ramine. Daca e din cel obisnuit sau prost, se curata cu apa si detergent, si se face repede daca se lasa la muiat.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cu sfanta apa! Bagi hainele in masina de spalat, setezi programul si se spala, brici!

| furios4you a răspuns:

Salut
daca e lavabila merge cu apa calduta. daca nu, incearca cu diluant. nu mult sa nu decolorezi

| 1fluturas a răspuns:

Nu pune diluant, ca strici hainele.Du-te la o curatatorie ecologica, ei folosesc substante speciale.

| Pirkko a răspuns:

Ce inseamna lavabil? Ia gandeste-te...

| IoanaTempah a răspuns:

Incearca cu Vanish lichid. Eu am avut o pata de vin rosu si am scos`o cu Vanish lichid si este destul de bunbatting eyelashes. Ti`l recomand happy

| nukeyly a răspuns:

Lavabilul pe baza de apa[care se dilueaza cu apa nu diluant], cat este proaspat il ataci pe loc in primele minute cu apa calda de preferat.
La vopsele la fel, daca sunt pe baza de diluant le ataci cu unu universal gen 509 sau unu dedicat de producator, dar tot cat e proaspat sti vorba aia bate fierul cat e cald.

Daca s-a uscat cam ffff greu o mai scoti, eu zica ca NU, am o haina de scandal stropita n puncte de lavabil multe nuante nu mai iasa, e genetic impregnat in haina.

| ionutz03 a răspuns:

Cu apa caldawinking

| KlaraWeiss a răspuns:

Incearca cu Vanish lichid, pui pe pata si le lasi 30 de minute, le bagi apoi la masina de spalat si le speli normal.

| papusikatha a răspuns:

Cu grija laughing

| LucaTeofil a răspuns:

Cu clor

| albrosie a răspuns:

Cu diluant

| davidov33 a răspuns:

Apa calda cu sapun inmoi 10 minute si freci dupa