| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce se curata vopseaua de par de pe haine? ( mai precis de pe prosoape )
Multumesc!

8 răspunsuri:
| Alexutza25 a răspuns:

Nu se duce, poate doar puţin. Şi eu am aceeaşi problemă, toate prosoapele şi pernele mele sunt roşii!

| Addaa1998 a răspuns:

Nu se poate curata
Ramane asa
Scuze

| Addaa1998 a răspuns (pentru Addaa1998):

Spun asta pentru ca si mie mi s-a intamplat astfel

| XAnonimaXAnonima a răspuns:

Incearca vanish

| Addaa1998 a răspuns (pentru XAnonimaXAnonima):

Nici vanish nu poate ajuta poate doar foarte putin scoate din pata

| XAnonimaXAnonima a răspuns:

Pentru tesaturi de bumbac sau panza, folositi alcool mineral, spirt sau terebentina si stergeti pata cu o carpa de culoare alba. Clatiti apoi hainele in apa rece dupa ce ati adaugat in prealabil putin detergent. Cand hainele sunt ude, aplicati terebentina si frecati cu o carpa. Dupa frecarea petelor, spalati haine cu masina de spalat.
Metoda 2
Pentru a elimina vopseaua de par din tesaturile sintetice, se foloseste peroxidul de hidrogen. Mai intai, spalati hainele cu detergent si apoi urmati aceeasi procedura de mai sus.

| HenriCoandaTimisoara a răspuns:

Cu foarfeca happy

| Addaa1998 a răspuns (pentru HenriCoandaTimisoara):

Apoi se distruge tot prosopul
Spun asta pentru ca si mie mi s-a intamplat astfel