| anonim_4396 a întrebat:

Buna .Tpu.Am o intrebarehappy. Iese sangele de pe tricou alb? Eu si prietenul meu am facut dragoste. Nu a fost pentru prima data, a fost a 4 oara..si dupa ce am terminat. tot stateam si povesteam cu el si mno era pe el si nu stiu i sa patat tricoul de sange. dar de ce nu stiu pentru ca nu e prima data cand o fac. dar am simtit o durere atunci cand a bagat`o. E posibil ca acum sa se fi rupt cu totul? Iese sangele de pe tricoul alb? vreau raspunsuri. Multumesc!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil ca himenul sa se fi rupt complet acum, dar nu te poti baza pe asta. sangerarea la contact sexual, altul decat primul, impune control ginecologic la cat mai scurt timp de la sangerare, asa ca este esential sa mergi luni la medicul ginecolog. oricum in prima luna de la inceperea vietii sexuale este obligatoriu un consult ginecologic, asa ca e bine sa te grabesti un pic si sa-l faci cat de repede poti.
Evident ca sangele iese, foarte bine in apa rece daca este proaspat.

| Dr3yga20 a răspuns:

Daca e prima oara cand a curs sange inseamna ca atunci ti s-a rupt himenul. Uterul nu este foarte mare in general 10cm dar probabil la tine situatia difera. Nu e neaparat sa te dezvirginezi de prima data. Sangele ar iesi doar cu clor, in rest mai greu doar sa folosesti si vanish direct peste de 3, 4 ori ar trebui sa rezolve ceva.

| Amelya02 a răspuns:

Poate atunci ti s-a rupt himenul, si nu prima data happy

| GoguSteriade a răspuns:

Hai, dracu, n-are si el bani sa isi cumpere un tricou nou? Cu sarantoci te incurci?

| EvaTramell a răspuns (pentru GoguSteriade):

Nu, dar ma simt penibil. Nu cred ca tiar placea daca ai fii in situatia luii si a mea!

| GoguSteriade a răspuns (pentru EvaTramell):

Intr-o relatie nu exista loc de "penibil" si "rusine." Am avut episoade mai interesante decat al tau si totul se rezolva cel mai bine cand nu e loc de jena.

| Petrica44 a răspuns:

Vai de capul meu!laughing fata va intreaba de petele de sange si voi o zapaciti cu himenul.laughingUite aici fetito reteta magica: Petele de sange
Se scot cu solutie de sare de lamaie sau apa oxigenata, apoi se clatesc cu apa rece, dupa curatarea petei se spala cu apa calda si mult detergent.
Nu se foloseste niciodata pe o pata de sange apa calda, ea fixand pata pe material. P.s. Stii cred ca ti-a rupt himenul laughing