Întrebare recomandată | Julyett a întrebat:

Am o mare problema. Tocmai mi-am cumpărat o pereche de tenesi albi. I-am purtat de 2 ori fără soseta si zilele trecute i-am spălat. Când s-au uscat am observat ca s-au ingalbenit (si sunt galbeni exact unde mai e o urma de murdarie si prin interior -Mai exact La vârf si la călcai dar cel mai Rau la vârf) i.am spalat si la mana si la masina si degeaba, cand sunt uzi sunt albi frumosi fara nicio pata dar cand se usuca Apare acea pata.cum pot scoate galbeneala? A mai patit cineva? Nu vreau sa ii arunc i-am purtat doar de câteva orisad.

4 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Da peste pata cu clor pentru rufe, ACE, sau cu DOMESTOS gel (care contine si el clor), lasa un timp si apoi spala-i din nou.
Clorul decoloreaza si albeste.
E solutie verificata.

| IBeliveICanFly3 a răspuns:

Incearca sa te duci la magazinul de unde ai cumparat tenesii, Pote iti dau ei un sfat. Sau poate au o solutie speciala pentru a curata astfel de pete.
Sper ca te-am ajutat! happy

| Julyett explică (pentru IBeliveICanFly3):

La asta nu m-am gândit.o sa încerc si așa.

| Alexandra_Alisa_Gancea_1991 a răspuns:

Tenesii se albesc cu cif.stergi cu cif acolp unde e muradar si apoi clatesti sper sa te ajute.