| danielaterraverde a întrebat:

Trebuie sa schimb cele vreo 12 ferestre ale unei case (Bucuresti) cu unele termopan. Doresc recomandari pentru furnizor de termopane SH aduse din Occident - pret mic si varietate cat mai mare de modele/dimensiuni.

2 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Probabilitatea ca masurile sa se potriveasca cu gunoaiele aduse de afara este foare mica.
Fereastra trebuie sa fie mai mica decat golul cu max 1cm pe latura ca sa le poti pune la boloboc.

| Rusu_Daniela_ a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Mulțumesc!
"Fereastra trebuie sa fie mai mica decat golul cu max 1cm" este corect "minim" și nu "maxim", nu?