| 123456789x a întrebat:

Care sunt costurile renovarii interioare a unei case batranesti inclusiv amenajarea si dotarea unei bai (pereti, sape, parchet 2 usi interioare, 2 usi termopan-exterior, 4 ferestre termopan

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Prea vag spus. Nici macar nu am aflat cite incaperi are. Si mai e o problema ce tine de casele batrinesti. Pot fi intr-un stadiu mai mic sau mai mare de degradare, astfel ca, zici ca faci doar mici reparatii, si apoi te trezesti ca trebuie sa faci reparatie capitala. Doar un meserias care vede la fata locului casa poate sa spuna un cost efectiv, pentru ca vede ce e nevoie, si ce se poate face pentru a o moderniza.
Cit despre orasul in care se afla, conteaza totusi, pentru ca preturile difera, in Bucuresti e un pret la manopera, in provincie e altul, mai ieftin.
Daca nu ai meserias, sunt pe aici, te pot ajuta sa iasa ceva frumos pina la urma.

| lpavel a răspuns:

Aproximativ 100 de mil. bani vechi

| adydan a răspuns:

Astea se calculeaza la mp, nimeni nu iti va putea da un pret pina nu va vedea despre ce este vorba

| vlado6 a răspuns:

In primul rand din ce oras esti?

| 123456789x explică (pentru vlado6):

Din Rm. Valcea, dar nu stiu daca asta conteaza! Am intrebat in speranta ca cineva a efectuat aproximativ aceleasi lucrari si cunoaste cat de cat costurile.