| Militară_Fotography_Club_Tehnică_1997 a întrebat:

Am si eu nevoie de o parere!
Vreu sa imi renovez camera din punct devedere al culorii peretilor! Imi doresc foarte mult sa ii zugravesc in crem doar ca acestia acum sunt intr-ub albastru ca cerul doar ca mai inchis! care sunt procedurile pentru schimbarea culorii din albastru in crem?
Se asorteaza crem deschis, inchis cu mobilierul si parchetul care sunt de culoarea ciresului?
Va multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Dai o mana de amorsa si apoi 2 randuri de crem care vrei. Crem merge la orice, vezi si un cafea cu lapte cum iti place.

| Militară_Fotography_Club_Tehnică_1997 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Multumesc frumos! Si totusi daca dau asa peste de 2 ori fara amorsa?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Militară_Fotography_Club_Tehnică_1997):

Amorsa degreseaza de eventuale grasimi si asigura o priza buna a varului nou pe varul vechi care poate fi prea lucios fiind un adeziv. In acelasi timp daca portituni din varul vechi nu mai stau bine pe perete ti le exfoliaza la amorsa si le vezi ca sa nu te risti cand dai varul nou. Este ieftina si te pune la adapost de riscuri. Pierzi 24 de ore uscarea atat. Varul il folosesti cum scrie pe cutie. E joaca de baieti. La peretii f uzati sau murdari normal se da cu un burete si se spala peretele cu putin detergent inainte de amorsa.

| Militară_Fotography_Club_Tehnică_1997 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Am inteles! Multumesc frumos!