| anonim_4396 a întrebat:

as dori sa stiu cu aproximatie pretul pentru o cabana din lemn cu o baie, 2 camere, o bucatarie de dimensiuni mici si cat dureaza constructia acesteia incepand de la 0, va mltumesc mult si astept raspunsurile dvs.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. Poate incepe de la 130 Eu metru patrat si poate ajunge la 350-400 Eu mp. La cei 60-70 mp pe care-i doresti, inmulteste cu o suma intre 140 si 400 Eu. Ideea este ca anterior mai trebuie bani pentru pamant, proiect, utilitati iar ulterior trebuie bani pentru mobilat si echipat cu alte necesitati.
Uite: http://case-de-lemn.com/evo-start/
Timpul de constructie? Depinde si aci de multe. Poate dura o luna sau 3-4.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Mi se pare foarte scump avand in vedere faptul ca o vreau de 50 mp si totusi este cabana, nu casa cu structura din lemn...iti multumesc foarte mult!

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

In situatia unei cabane poti ajunge sub 15.000 Eu. Ce ai spus acolo: 2 camere, baie si bucatarie pe mine m-a dus cu gandul la o casa. Inmulteste 50 mp cu 140 Eu si ai sa vezi ca-ti da 7000 Eu.
Multumesc si eu pentru apreciere!

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Mersi multt de tot

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De la 15 000 euroi in sus.