| Crifeli a întrebat:

Buna ziua
as vrea sa stiu daca pot tine floarea " mana maicii domnului in casa?/ pe balcon iarna?
in casa daca miroase tare?

5 răspunsuri:
| Lavixe a răspuns:

Nu prea doar daca o tunzi des...pentru ca ea este o planta care se dezvolta rapidtongue
Bafta:*

| louise a răspuns:

Eu am aceasta floare de cativa ani de-alungul gardului afara, iarna ramane doar trunchiu gros infiripat in mii de crengute pe gard si vara este f verde si are niste flori care miros de la poarta si daca iei ata aceea ( daca tragi in jos de ea) simti un gust de miere laughing, o fetita mereu cand venea in vizita la noi manca flori di`nalea big grin daca o tii in balcon, o sa-i mearga bine, dar si afara este ok in pamant, acum in ghiveci nu stiu. In casa va inverzi si v-a inflori mai devreme, este o planta cataratoare si se agata de orice asa ca fii cu ochii pe ealaughing! funda? sper sa-ti mearga bine!

| Adynanana a răspuns:

Planta incepe sa infloreasca chiar de prin luna Mai si face flori in reprize de cateva saptamani una pana in August-Septembrie.
Nu necesita ingrijiri speciale, decat eventual tunsa in cazul cand creste prea mare (dupa 2-3 ani de la plantare).
Se dezvolta foarte repede si ramane verde si iarna.Este dupa cum stiti o planta cataratoare. Deci nu ai cum sa o tii pe balcon cand va creste deoarece nu cred ca vei avea loc. Ea se dezvolta foarte mult.

| Adynanana a răspuns:

Nu probleme cu frigul nu are. Acum daca erte mica o poti tine. Dar cand va creste...ei bine...asta e cams ingura problema cu care te vei confrunta

| Crifeli explică:

Deci: eu acum o am mica sant doar cateva cracute in ghiveci nu stiu undee sa o pun...balconul nu il am inchis acum o a in camera cocotata pe un dulap da vad ca creste repede
nu sant hotarata unde sa o pun sa si ramana acolo
am citit ca nu are problema cu frigul... multumesc