| numesiprenume0 a întrebat:

Bună ziua! Cât timp durează o comanda online la Dedeman cu 5 bucăți dintre care 2 produse nu sunt pe stoc? Am înțeles că le voi primi toate odată și că trebuie să aștept să se facă la comanda cele 2 produse și se vor livra toate după aceea. M-ar interesa cât durează până ajung. Au trecut deja două săptămâni. Ofer funda!

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

O saptamana, daca nu mai bine. Eu asa am patit.

| relian a răspuns:

Intreaba pe aia, doara nu ai platit la noi, suna intrebi.Ba trebuie sa intrebi inainte dea cumpara,sau comanda. Daca iti zice ca in X zile si nu vine,bagale comentarii pe net,sa vada lumea,poate asa or sa fie mai punctuali,daca nimeni nu ii taxeaza,scrii rewiuri proaste.

Cand vine comanda da funda alora laughing dar leagai de gat cu ea,spune-le ca n-o sa mai cumperi de la ei pentru ca is f punctuali, ca au venit mai repede decat au anticipat ei laughing nu mai fiti slugi la argat, datile peste nas, ba cerele banii inapoi, asa poate se invata minte.
Roamnii is prea rusinosi cu banii lor, trebuie sa va invatati sa luati la rost pe oricine pe banii vostrii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fă-ti de lucru cu dedeman.

| numesiprenume0 explică (pentru anonim_4396):

Prima dată când comand online de la ei... Și ultima

| anonim_4396 a răspuns (pentru numesiprenume0):

Mie îmi vine sa vomit numai când aud de dedeman. Ca magazin este ok, mi-am renovat apartamentul cu produse de la ei. Ca magazin fizic, pe partea de online am mai comandat cu livrare din magazin și plata cash la șofer sau rezervare și ridicarea din magazin. Apoi când am vrut sa comand din nou au schimbat procedura, trebuia sa achit în avans la nu știu care banca. Merg la banca cu pricina și ei nu lucrau cu aceasta procedura de plata pentru că nu aveau casierie. Merg la altă banca, la fel pățesc. Contactez dedeman pe email și oarecum i-am înjurat. M-a sunat un responsabil de la magazin și și-a cerut scuze. Asta a fost acum vreo 3 ani. De atunci merg direct în magazin sa îmi caut ce am nevoie cu toate ca unele sunt greu de găsit fiind magazin mare.

Însă acum vreo doua luni am fost la un interviu pentru angajare și mai mult am fost luat la mișto. M-am ridicat și am plecat în timpul interviului, dacă mai stăteam îl băteam pe acel tinerica care se credea mare rahat în ploaie. După întâmplarea asta a făcut să îmi dea greață când aud de dedeman.