| ronaldo12306 a întrebat:

Care cadă este mai bună : acril sau fibră de sticlă?

3 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Cada de baie din acril are foarte multe avantaje, față de celelalte căzi din diferite materiale. Aceasta îmbina functionalitatea cu utilitatea si esteticul.

Căzile din acril sunt rezistente la socuri, lovituri si zgarieturi.
Acrilul este un material ce rezista bine in timp și mentine temperatura apei constanta, pentru o perioada lunga de timp. Cada din acril este antibacteriana si antimucegai. Este usor de curatat si de intretinut, chiar si cu agenti de curatare.
Acrilul confera cazilor un grad sporit de confort.Este un material ce permite o gama larga de modele si forme.
Are un aspect placut, o suprafata foarte fina, neporoasa.
Se potriveste foarte bine intr-o baie moderna și se monteaza foarte usor, având un raport bun calitate/ pret.

| SUpremeboy a răspuns:

Cada de fibra de sticla
1. pretul este mai scazut comparativ cu celelalte materiale,
2. se intretine si se curata usor,
3. este usor de montat.
cada de acril
1. este rezistenta la socuri, lovituri si zgarieturi,
2. acrilul este un material ce rezista bine in timp,
3. acrilul mentine temperatura apei constanta, pentru o perioada lunga de timp,
4. este antibacteriana si antimucegai,
5. este usor de curatat si de intretinut, chiar si cu agenti de curatare,
6. acrilul confera cazilor un grad sporit de confort,
7. acrilul este un material ce permite o gama larga de modele si forme,
8. are un aspect placut, o suprafata foarte fina, neporoasa,
9. se potriveste foarte bine intr-o baie moderna,
10. cada din acril se monteaza foarte usor,
11. are un raport bun calitate/ pret

| mirel88 a răspuns:

Recomand acril intr-adevar mai scumpă dar mai rezistenta