| confiturix a întrebat:

Cati lumi au becurile dintre cele mai orbitoare? Imi trebuie pentru machiaj. Apoi si tempara tura cum se marchiaza ca neutra?

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Lumina orbitoare" se poate obtine si cu becuri foarte slabe, daca lumina este focalizata si indreptata spre ochi (vezi lanternele).
Daca doresti lumina pentru machiaj, atunci iti recomand 3-5 becuri Led cu oglinda, cu putere de 3-5W si abajur reflectant.
Becurile se monteaza deasupra unei oglinzi mari si orientate spre fata subiectului.
Becurile pot fi de lumina neutra, dar este mai indicata lumina naturala (usor galbuie), fiind mai calmant ochilor.