| flavius619 a întrebat:

Ce sa fac de mincare ca nu mai am idei ceva simplu si rapid?!

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy incearca o tortillas din cartofi si oulove strucklove struck, te asigur ca e un deliciu, si nici timp mult nu iti ia.cureti cartofi si ii tai in cubulete mici, apoi ii prajesti(optional poti adauga ceapa) dupa ce ai prajit cartofii, adaugi oua batute si daca ai o tigaie beton, poti intoarce omleta si se formeaza ca un tort...mult succes, incearca o salata de vinete, vinete pane, dovlecei pane...

| cristi202 a răspuns:

Cartofi fierti cu sos de rosii. Daca ai ceva mai mult timp, fa si pui fiert, si va iesi ceva super, cu care sotia mea m-a delectat alaltaieri. Se face usor, si e gustos!

| DarQueen a răspuns:

Ăăă, să vedem:
-salată orientală
-cartofi gratinați
-paste făinoase
happy

| ands a răspuns:

O salata...mai speciala, inventata de mine: iei cateva rosii si castraveti,ii tai cubulete, nu prea mici, sa poti sa ii iei cu furculita apoi.Fierbi cativa cartofi taiati cubulete, mai mari ca sa le poti sfarama apoi. In vasul cu rosii+castraveti adaugi cascaval razuit sau maruntit, cartofii sfaramati, ardei daca iti place (mie nu), sare si putin ulei. Si amesteci! Pofta buna!happy (poti sa iti faci o salata cu absolut orice ingredient iti place, atata timp cat se "combina" bine cu ce il inconjoara)

| ѕтαя a răspuns:

Poti sa faci supa sau ciorba,cartofi prajiti/copti/salata etc.,salata legume/cruditati/bulgareasaca,sau ca carne poti peste/pui/vita/porc etc.,poti ca desert un fruct sau o salata de fructe, mai poti:orez, spaghete.

| mete a răspuns:

Macaroane cu lapte sau cu spagete sau cu gris as multe feluri si ai rapidd

| anamaria_4821 a răspuns:

Mincare de pui...pui aia, pui ailalta si maninci ce pui.pup pui