| Bulucisorin20 a întrebat:

Cine mă poate ajuta in alegerea unui termostat de ambient pentru un termosemineu Fornello 30 kw? As dori dacă se poate unul cu control din aplicatie pentru telefon.

Răspuns Câştigător
| IceRope a răspuns:

Da, corect, n-am fost atent. Se pare că Fornello 30 kw merge cu Salus. Dar, modelul ăsta folosește comandă radio, nu poate fi controlat Wifi. https://www.fornello.ro/......lrfv2-aspi

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Fornello și mai cum?
În manualul său scrie că e compatibil cu un termostat extern?

| Bulucisorin20 explică (pentru mihai69):

Fornello Royal

| mihai69 a răspuns (pentru Bulucisorin20):

Din câte văd în manualul său de utilizare, nu are posibilitatea de conectare a unui termostat extern.

| mihai69 a răspuns (pentru IceRope):

Ăla e exclusiv pentru sisteme de încălzire solară (a.c.m.). Nu are nicio legătură cu cerința din întrebare.

| IceRope a răspuns (pentru mihai69):

Da, corect, n-am fost atent. Se pare că Fornello 30 kw merge cu Salus. Dar, modelul ăsta folosește comandă radio, nu poate fi controlat Wifi. https://www.fornello.ro/......lrfv2-aspi

| IceRope a răspuns:

Fornello Royal 25 kw are în pachet și termostat wifi, marca Salus. Tot ce-i posibil să aibă și modelul de 30 kw https://www.fornello.ro/......fi-salus-i
Cel mai indicat este să suni la ei și să întrebi.

| gabrielcosmin1989 a răspuns:

Există o varietate de termostate de ambient disponibile pe piață care pot fi controlate prin intermediul unei aplicații pentru telefon. Un exemplu este termostatul Nest, care poate fi controlat prin intermediul aplicației Nest pentru telefon. De asemenea, termostatele ecobee și Honeywell Lyric T5 pot fi controlate prin intermediul aplicațiilor respective. Ar trebui să verificați compatibilitatea termostatului ales cu termosemineul Fornello 30 kw înainte de a face achiziția.