| Anonim_3348 a întrebat:

Cum sa-mi zugravesc camera? Ce culoare sau ce culori sa o fac? Ajutati-ma cu niste idei.

14 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

In functie de mobilier, de parchet (covor sau mocheta), de accesoriile din camera, alegi si culoarea. Poti pune o culoare f frumoasa, insa sa nu se potriveasca cu celelalte, si atunci nu te vei simti bine in camera. Eu as prefera o nuanta de albastru (odihnitor) sau verdele (optimist), care se potriveste cu aproape orice culori din camera. Mai mult, daca vrei sa ai ceva personalizat, incearca ceva de pe www.picturadecorativapepereti.blogspot.com. Acolo sunt lucruri interesante pe care le poti adauga culorii camerei tale.

| Dana a răspuns:

Pai si eu vreau sa imi zugravesc si vreau sa imi fac 2 pereti o culoare si ceilanti 2 alta culoare ai putea face urmatoarele combinatie:
roz-mov
mov galben
galben-verde
verde-rosu
rosu-galben
mov-lila
(eu sunt fata si ideeile sunt de fata pentru fata)
(unde e mov ai putea pune lila in afara de ultima varianta)
si daca nu te deranjaza mai ajuta mult cu un click aici http://fripta.com/u.php?user=Dana98 mersi

Răspuns utilizator avertizat
| cuore a răspuns:

Roz pal, mov pal, sau un portocaliu.

| seena8616 a răspuns:

Pai daca esti fata, poti alege niste culori fine (roz,verde pal,Orange pal, violet pal), iar daca esti baiat alege culori mai reci cum ar fi bleu, verde sau o combinatie intre cele 2 :*

| andreutza05_1656 a răspuns:

Eu as face-o un grena combinat cu culoarea untului

| LilyOfTheValley a răspuns:

Http://www.home-designing.com/wp-content/uploads/2009/03/whitejuicebox.jpg Acum. depinde si de tine si ce gusturi ai dar eu zic ca asta e cea mai buna culoare pentru dormitor. sau http://media.onsugar.com/......oms-01.jpg (dar e mai de fete culoarea asta pentru dormitor, parerea mea)

| Bogdana_7092 a răspuns:

Uite iti dau eu o idee traznitasmug faci toata camera alba si dupa aia iti cumperi cate putin din fiecare culoare care iti place si arunci asa pe perete sa se faca pete de toate culorile. Poti face si forme cu palma. Arata foarte interesant. Asa mi-am facut eu in camera si toata lumea mi-a spus ca am imaginatie bogatalaughing. sper sa te ajute ideea.big grin:*

| Laly_2665 a răspuns:

Poi poti sa o faci cu un alb si niste buline daca ai putealaughing sau poti sa o faci pe o parte mov si pe cdealalta roz sau albastru pe o parte negru pe altta.

| DAMASK_9417 a răspuns:

O poti face dupa gustul tau...fiecare are anumite culori preferate.normal in functie de ce ai si in camera...

| valy1478 a răspuns:

Fa o combinatie de 2 sau 3 culori separate.