| insign a întrebat:

Cum scot super glue de pe parchet laminat?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cu grija.
Daca s-a intarit, cu o lama de barbierit sau cutit f.bine ascutit.

2 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Din pacate trebuie sa folosesti o lama si sa razi astfel incat sa zgarai cat mai putin parchetul. Poti folosi si hartie abraziva cu granulatie cat mai fina.Pentru mascarea urmelor foloseste un marker la culoarea parchetului.

| CAsToReL a răspuns:

OK, incearca asta: pune o coala de hartie sau niste hartie igienica pe pata, apoi pune fierul de calcat peste. Ai grija ca tapla fierului sa fie integral acoperita de hartie, sa nu arzi parchetul... Incearca si tu incet incet...sa-ti dai seama cat de mult trebuie sa tii fierul de calcat pe locul ala... pana super-glue-ul se INCALZESTE si devine lichid si se LIPESTE de hartie happy merita sa incerciwinking