| anss23 a întrebat:

Daca mi-as vopsi camera:un perete albastru deschis, un perete verde deschis, celalalt roz deschis si cel ramas si tavanul galben-pal ar arata bine? prima oara m-am gandit sa vopsesc cate doi-doi pereti mov si galben apoi toti albastri deschis.Cum ar fi mai bine? dat fiind ca nu intra foarte multa lumina in camera mea...happy

18 răspunsuri:
| Zambete89 a răspuns:

O sa fie un curcubeu in toata regulla laughing

lolita
| lolita a răspuns:

In primul rand daca vopsesti tavanul orice culoare mai putin alb, camera va parea mai mica. din prima nu si nu. cat despre pereti cam aceiasi parere, daca pui o nultitudine de culori cat ar fi ele de pale camera iti va arata mai mica. daca totusi vrei o combinatie asa incearca sa vopsesti doar un perete.

| viatadecacatt a răspuns:

Asa, ca la circ, verde cu roz, albastru cu galben.
Tu faci cum vrei dar de preferat gaseste si tu niste culori care sa se potriveasca si sa arate bine combinate

| powergirl a răspuns:

Wow dar ai imaginatie merg toate culorile dar daca ar lipsi rozul ar fi ok si ce a zis katia e bine cu lila sau crem asa cred si eu ca ar arata bine succes in pictarea camerei

| vampirika a răspuns:

Eu am avut camera asa:albastru, roz, verde, galben, alb tongue

| DeniiMeow a răspuns:

Hm... nu ti se pare cam incarcat? eu mi'as face in maxim 2 culori! Ai putea Incerca mov(lila) si un roz siclam sau stiu si eu.thinking u bleu deschis si unul mai inchis... PS: eu mi'as fgace un bleu deschis cu albastru Nightwinking bafta!tongue

| PisicaAristocrata a răspuns:

Nu te-as sfatui sa-ti vopsesti camera in mai multe culori. Cea mai potrivita ar fi o nuanta placuta de verde sau una de roz(deschis). Nu ambele. Verdele e excelent pentru relaxare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Partea cu mov(de preferat lila), galben(un crem, zic eu) si albastru deschis ar fi mult mai binewinkingpentru ca aceste culori se asorteaza; pe cand rozul cu verdele nu prea merge si nici bleu cu verde nu e o combinatie prea stralucitawinking+ca ar fi prea multe culori in aceeasi camerawinking. Deci iti recomand la ceea ce te-ai gandit prima datawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as face prima varianta, dar acum depinde ce mobila ai in camera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine vopsestel in mov pe tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa faci in urmatorul fel: peretele din nord sa il faci albastru, din vest mov din sud verde si din est roz. s-ar potrivi binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca ar merge un portocaliu

| Katiee^^ a răspuns:

Buna happy Roz si verde... Nu suna bine. Ar fi mai dragut mov, roz, rosu. Oricum ai grija la combinatiile de culori. De ex. verde si rosu nu se potrivesc deloc.

| Bubble a răspuns:

Si eu vroiam asa da ar arata cam. incearca sa gasesti culori care se potrivesc.
Eu am verde deschis. curd.love struck
il iubesc. pana plec la facultate nu cred ca il mai schimblaughing [adica 3 ani]

| Bubble a răspuns:

Verdele se zice ca iti da incredereday dreaming
'si dimineata se vede asa de...:X

| MonicutZZa a răspuns:

Movul, galbenul si albastrul ar arata super! Apropo, ai o imaginatie fantasticahappy

| adelina_7242 a răspuns:

Nustiu nu prea.Eu mi-am vopsit in portocaliu. Dar cred ca voi schimba culoarea in albastru.

| illusion a răspuns:

Pai.ar arata bine. 2 pereti movi si 2 albastrii da depinde daca vrei sa iti lumineze camera alege nuantele pale. La mine in camera 3 pereti sunt portocaliu inchis unul este galben cu bulinutze portocalii de diverse marimi si tavanul tot galben, mie imi place pentru ca imi face camera mai primitoare in fine fiecare cu gusturile lui/ei big grin