| UltraLex a întrebat:

Daca pulverizezi albastru de metil pe floarea unei orhidei albe pentru a o colora albastra va afecta durata de viata a florii

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ceva dar nu bine.o floare se coloreaza introdusa in cerneala.Si da, afecteaza durata.Chestia e de doar placere, vrei sa tina nelimitat acea floare proaspata? Si colorata si necolorata tot moare. daca e in ghiveci si dai cu albastru de metil pe floare, moare bineinteles, o ataca.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am explicat bine, bagi floarea cu coada in cerneala, sa traga cerneala, eventual amesteci apa.

| Vlach a răspuns:

Da