| anonim_4396 a întrebat:

De ce oare capatul de la dus nu mai scoate apa cu aceeasi presiune? Ca daca ii dau drumul prin robinet, curge la fel ca inainte...

8 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Capatul de dus are depuneri de calcar. Trebuie
sa demontezi capatul de dus si sa-l introduci intr-un pahar sau recipient din material plastic umplut cu solutie anticalcar (Sonett sau Sano). Dupa aproximativ 10 minute, clateste cu apa rece.

daniela
| daniela a răspuns:

S-a infundat... depuneri de calcar

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Ori il cureti, asa cum te-au sfatuit anterior colegii, ori il inlocuiestilaughing

Shin
| Shin a răspuns:

Din cauza calcarului. Sunt solutii in comert.

| doinisor a răspuns:

Sa depus calcar trebuie sa il cureti.

| stelinela a răspuns:

Poti folosi si solutie de sare de lamiie pentru a-l curata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baga-l in otet, se curata repede si usor de calcar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pot fi si particule de rugina de pe instalatie.desfal si-l curata.