| BuitaRadu a întrebat:

De ce vine apa la robinet in suturi din hidrofor?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intra aer in teava de apa.
Probabil, surful nu este suficient de scufundat in apa.

| lpavel a răspuns:

Verifica teava care intra in fantana, se pare ca a ramas fara apa...

| siriusblack98 a răspuns:

Goluri de aer...cea mai frecventa cauza este un nivel de apa foarte scazut in put. A doua cea mai frecventa este o presiune scazuta in hidrofor. Sper ca stii ca din cand in cand in hidrofor trebuie bagata presiune cu pompa/compresorul iar presiunea din hidrofor o verifici la acel cesulet ( presostat ) care deseori din pacate se strica foarte repede.