Întrebare recomandată | PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Dormitorul meu este un pic prea serios. Pe langa faptul ca este intuneric mai mereu pentru ca am camera destul de acoperita,culorile din camera sunt numai crem si maro.
Gresie maro,pat crem cu ceva negru, covor crem, birou maro,sifonier maro, televizor negru si perdeaua crem. As vrea sa mai schimb cate ceva.Mobila nu o pot schimba pentru ca a fost achizitionata anul trecut si nu ma dau banii afara din casa.
Insa,pot cumpara un alt covor, un tapet ceva... si peretii, ce culoare sa ii vopsesc? Ma simt ciudat in camera asta. As vrea sa fie mai colorata ca doar sunt copil.
Covorul cum sa fie? Si ce idei aveti de tapet si de mici decoratiuni ca sa inveseleasca un pic camera!?
Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Cumpara perne, rame si vaze in culori mai tari, eu zic portocaliu. ici colo cate o pata de culoare si va ok si nici nu va fi foarte costisitor.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru BiuL):

Multumesc frumos! Daca pun si tapet portocaliu e ok?
Gen asta :
http://www.diadecor.ro/img2/g_rezidential/0911/dormitor_rosu_negru.jpg
Si o sa schimb si perdeaua. As lua crem cu galben, portocaliu... ceva mai colorat. Merge? Eu spun sa iau un set de perne rosu, portocaliu, galben.

| BiuL a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Pune tapet dar nu pe toti peretii, si eu nu as pune tapet cu negru intr-o camera cu maro, dar cum iti place tie.
lasa perdea alba sau crem si pune draperii colorate.

14 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Vopseşte camera cu portocaliu, mov sau culoarea lămâii.
Poţi lipi nişte postere drăguţe cu animale iar pe tavan pune nişte steluţe fosforescente.
În privinţa covorului, înlocuieşte-l cu unul mai drăguţ, pentru vârsta ta. De exemplu ai putea să-ţi cumperi unul cu nişte personaje din desene animate. În orice caz, să fie tot o culoare deschisă.
Succes!

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Hydrangeaceae):

Buna! Am 15 ani, nu sunt chiar asa mica...
Multumesc frumos pentru idei! happy

| Axys a răspuns:

Sal cumpara var!
de culoarea lami deschis e foarte faina culoarea adineori am terminat de dat si sincer lumineaza bine camera zici ca ai soare in camera

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Axys):

Si eu m-am gandit la culoarea asta. Multumesc frumos!

| ovidiu8msn a răspuns:

Gresie in camera?
Un portocaliu, lamai sau verde, ar merge fain.

| RuxandraBianca a răspuns:

O, frate, ce nu-ti place? e camera perfecta, cel putin pentru mine, imi place sa stau in intuneric. eu am in camera mov, bej deschis si roz. ihhhh

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru RuxandraBianca):

Culorile din camera sunt asa de cativa ani, doar ca am mai schimbat mobila. As vrea sa mai fac anumite schimbari... si nu imi place intunericul.

| Ionutzu_6007 a răspuns:

Peretii albastru deschis covor alb ar fi super fain parerea mea

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Ionutzu_6007):

Pai da... dar toate lucrurile din camera sunt pe maro si crem.

| madastar18 a răspuns:

Iati un covor persan cu culori tipatoare, camera o poti vopsi albastru deschis, perdeaua o poti schimba cu una alba(patrunde lumina)
tiar prinde bine si 2 plante(te mai invioreaza), iar patul sa-l pui undeva departe de geam, biroul(PC) undeva langa geam.

| alexandramaria78 a răspuns:

Hei! Te-ai gandit sa-ti decorezi camera cu anumite accesorii decorative? Eu aveam aceeasi "problema" si am rezolvat-o cu ajutorul unor decoratii viu colorate. Iti recomand cu incredere www.pravalia-cu-surprize.