| Gionell a întrebat:

am o floare, am cumparat-o ca mi s-a parut frumoasa insa am uitat sa intreb cum se cheama. aici este o poza

http://www.pizap.com/......_page4.php

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca este vorba de Tillandsia Cyanea. Uite aici: http://www.secretgarden.ro/plante/84-tillandsia-cyanea.html
In imaginile de jos este una identica cu a ta.

6 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Te poti duce cu poza la o florarie sau la locul de unde ai cumparat floarea si sa intrebiwinking

| Gionell explică (pentru SupradozaDeViseXD):

Am fost. laughing insa am uitat pana acasalaughing

| Queensway a răspuns:

N-am nici cea mai vaga idee rolling on the floor

| romeliakiss99 a răspuns:

Chiar nu stiu ce sa zic. nu am mi vazut sa ceva. e foarte frumoasa

| Gionell explică:

As vrea sa aflu cum se numeste big grin

| banearaisa a răspuns:

Este o bromelie! Este o floare care iubeste lumina directa, dar nu in soare, apa mai putina, cam de 2 ori pe saptamana. Problema este ca este floare de unica folosintza! O sa vedeti ca la un moment dat (aprox. 6 luni) incepe sa se usuce, ii ies niste pui la baza, dar acei pui nu mai fac flori cat ii haul'.