| VanillaCh0c0 a întrebat:

happy Nu stiti din intamplare cum as putea sa scot petele de inghetata din haine? :3 Need help.

Răspuns Câştigător
| hummmer a răspuns:

Dacă ţi-ai pătat bluza cu îngheţată, nu trebuie să te sperii. După ce s-a uscat, umezeşte locul cu o soluţie de borax, pe care o găseşti în farmacii, după care spal- o cu apă rece.
sau
Petele de inghetata pot fi indepartate daca tesatura este spalata cu un detergent care contine enzime. Un program de 30 de minute la o temperatura de aproximativ 40 de grade Celsius este suficienta pentru a scoata haina ca noua.

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Petele de inghetata ies la masina de spalat