| ioana3432B a întrebat:

Sora mea mai mică a găsit o pisică care șchiopătează. Lăbuță din fata este rănită și nu se sprijină pe ea. Aveți niște idei ce i-aș putea face să o ajut.
Poate să îi fixez lăbuță între două bețe și să o pansez. E o idee. Nu știu dacă e una bună. Cei care au trecut prin asta sau cei care nu, vă rog frumos să ajutați

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu o pansa. Daca nu iti permiti un veterinar, poti doar sa o ingrijesti in rest (picaturi anti paraziti, caldura si mancare). Nu ii atinge labuta, nu o lua in brate decat cu grija, iar cand o pui jos, asigura-te ca se sprijina pe celelalte labute.
Mai pe scurt, da-i mancare si las-o in pace.

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Daca nu se sprijinapelabuta, poate fi rupt osul. Ar trebui dusa la veterinar.

| GameRoGo1 a răspuns:

1 Ar trebui sa o duci la veterinar sau daca nu iti permiti nu o du.
2 ai putea doar sa o pansezi fara sa strangi. cam atat.
FUNDA?