| OvidiuS91 a întrebat:

Hey! Am o mica problema cu instalatia sanitara. De cand am venit din vacanta nu mi se mai umple vasul de apa. Stau in chirie deci va dati seama ca instalatia este de tip vechi, adica cea in care vasul de apa este pus la 2 m inailtime si se trage de "lesa"laughing. Am redicat acea "bula" care da voie ca apa sa intre in vas dar tot nu merge. Aveti vreo idee cum as putea sa o repar?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Acea piesa se schimba la un magazin de instalatii sanitare. Bula are rol de plutitor.Cand nivelul apei creste se inchide un robinet.

2 răspunsuri:
| OvidiuS91 explică:

Dar nu vreau sa schimb vasul cu totul. Ce sa schimb la el?

| darrio2007 a răspuns (pentru OvidiuS91):

Doar bula aia cum ii spui tu.Cu tija cu tot.