| andrutzic a întrebat:

I-am daruit mamei mele de ziua ei pe 2 februarie o floare : clivia. Era deja inbobocita si o floare se deschisese. Acum s-au ofilit florile si am inteles ca trebuie sa ii taiem tija. Eu si mama nu prea ne pricepem la flori. Care este toja? cea mare si groasa din care au iesit florile? Si cum de unde trebuie sa o tai? multumesc mult happy

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Tija e cea pe care s-a format floarea.Tai-o de jos, cu un cutter sau un cutit bine ascutit.

1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.eva.ro/......-5727.html
O zi frumoasa sa ai:)