| anonim_4396 a întrebat:

Lalelele sunt originale din Olanda?

Răspuns Câştigător
| Cosminovici18 a răspuns:

Buna nu prea cred citeste aici de unde sunt originare si nu originale http://ro.wikipedia.org/wiki/Lalea ai scris si gresit intrebarea! Bafta! Olanda este renumita pentru ele pentru acolo sunt cultivate lalele acolo sunt ce le mai multe...dar nu sunt originare din Olanda!

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Cosminovici18):

Multumesc pentru raspuns. Stiu deja raspunsul, vreau doar sa aflu cati sunt informati de acest lucru. Nu am scris eu gresit, am gasit informatia pe net, si am transformat-o in intrebare. Greseala mea a fost ca am uitat sa pun ghilimele la "originale". happy "Lalelele nu sunt originale din Olanda (denumita si tara lalelelor), ci din zona Montana a Asiei mici." big grin

| Cosminovici18 a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Aha...bun multzam pentru funda!

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Cosminovici18):

Cu placere. Ai primit-o pentru ca ai observat astawinking

| Cosminovici18 a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Pai da ca ai vazut ca toti stiau ca lalelele sunt originare din Olanda!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai cam prost cu limba romana... Care-i diferenta dintre original si originar?

| IsabelaIssa a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca tu stai cam prost cu vederea. Daca te oboseai sa citesti mai jos, poate ca nu te mai oboseai sa te iei de mine happy bye!

| 0PopaPorno a răspuns:

Da. Olanda este renumita pentru ele. :d

| wagen a răspuns:

Da Olanda are cel mai mare nr de lalele si este cel mai mare crescator deci da funda/? XD

| Frituloparunocales a răspuns:

Da