| smaranta a întrebat:

Rasfoind oferta de la Kaufland am dat peste"lampa led cu senzor de miscare", se poate folosi atat interior cat si exterior, fara cablu sau priza, merge pe baterii, rezistent la apa, rotativ la 70 grade si costa 50 ron, ce ziceti, merita? aveti careva asa ceva? Eu as avea nevoie de asa o lampa pentru exterior, oare lumineaza destul de bine?

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Daca ai deja cablajul, este mai indicat sa cumperi un corp de iluminat pentru exterior si un senzor de miscare sau un proiector cu senzor incorporat. Poti iesi la fel de ieftin si macar stii ca nu faci nici un compromis.
Nu cunosc modelul la care te referi tu, insa fiind pe baterii, nu cred ca acea lampa este potrivita nevoilor tale. Astfel de lampi se monteaza in dulap sau intr-o camara de mici dimensiuni. La exterior este utila in apropierea usii, cu scopul de a-ti asigura lumina necesara localizarii clantei sau pentru introducerea cheii in broasca; nu te gandi va vei putea asigura iluminatul exterior de la o lampa cu baterii.