| sugar3xl a întrebat:

Exista vreo posibilitate cand vreau sa inchid un program din task manager sa nu se inchida ci sa apara o parola? de exemplu am un program si nu vreau sa fie inchis nici din task manager cand intra alte persoane la calculatorul meu.

Răspuns Câştigător
| judgement a răspuns:

Nu, task managerul este o simpla interfata intre utilizator si procesele existente in curs, pentru a face ce vrei tu trebuie sa modifici task managerul, ceea ce ar insemna ca acesta sa nu mai inteleaga procesele in curs, si ar duce la colapsul sistemului de operare, de aceea Microsoft a avut grija ca acesta sa nu poate fi modificat.

poti sa cauti alte programe tip task manager, exista pe net cateva, dar trebuie sa ai mare grija ce descarci, pentru ca este cel mai simplu mod sa bagi un virus la cel mai inalt nivel posibil, direct in procese( adica sa faca ce vrea fara sa fie oprit).

mai bine il lasi asa si gata, pana la urma nu imi dau seama ce au alte persoane cu procesele tale?