| GouDidodino a întrebat:

Saltea din spuma sau cu arcuri? Voi ce alegeți?

Răspuns Câştigător
| Nonolita a răspuns:

La cea cu arcuri, daca e nevoie, poti sa mai pui un topper deasupra si sa o mai folosesti multi ani. Oricum, arcurile nu se strica in 2-3 ani. Dar la cea cu spuma, daca se lasa, nu mai ai ce-i face.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Fara arcuri imi place mai mult.
Din pacate saltele cu arcuri de calitate nu se mai fac, sau cel putin nu productie de masa. Combinatia arcuri-burete nu are viata lunga, oricat s-ar lauda unii.
Parintii mei folosesc aceleasi saltele cu arcuri de 40 de ani, dar nu au burete, ci iarba de mare si un fel de pasla.

| Adry05 a răspuns:

Aia cu arcuri cu timpul când se uzează o să începi să simți arcurile...

| GouDidodino explică (pentru Adry05):

La fel si la cea din spuna, cică se formeaza un gol, ca un șanț, în timp. Dim cauza asta nu stiu ce sa aleg

| Adry05 a răspuns (pentru GouDidodino):

Eu o am pe a mea de ceva timp, e cu spumă, și n-am nicio problemă cu ea. În schimb am avut cu arcuri și efectiv nu mai puteam dormi pe ea, simțeam arcurile în coaste. Am pățit așa și la unele hoteluri care aveau saltele cu arcuri

| Nonolita a răspuns (pentru GouDidodino):

La cea cu arcuri, daca e nevoie, poti sa mai pui un topper deasupra si sa o mai folosesti multi ani. Oricum, arcurile nu se strica in 2-3 ani. Dar la cea cu spuma, daca se lasa, nu mai ai ce-i face.

| Digikey a răspuns:

Arcuri clar.
Dar sa fie facuta bine.

| Nonolita a răspuns:

Arcuri. E mai solida, nu se lasa ca spuma.