| anonim_4396 a întrebat:

Am casa p+1 izolata la exterior polistiren 5 cm. La etajul 1 am o camera cu suprafata de 42 m2..camera este tencuita dar pe pereti au aparut crapaturi nu foarte adanci si as dori sa stiu daca este bine sa o izolez si la interior. Daca da, cu ce este bine sa o izolez? Multumesc

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

5? Cine si-a batut joc de tine si ti-a zis sa pui de 5? Macar de 10 daca aveai... dar 5 e ca si cum n-ar fi.

| Razva26 a răspuns (pentru KodrutZ):

Acum 7 ani cand am facut casa cu 5 cm se izola..nu si-a batut nimeni joc de mine stai tu linistit...nu inteleg rostul comentariului tau..intrebarea era alta

| dydy22 a răspuns:

Rigips si vata minerala este cea mai buna izolatie, eu am facut la fel si se simte si fonic si la caldura.

| neutrino a răspuns:

Inainte de a izola peretii, trebuie sa-i repari. Daca ai deja izolatie exterioara, nu-ti recomand sa-i izolezi si pe interior.

| Amenajarispatiicomercialebirouri a răspuns:

Buna seara,

Izolatia pe interior cu rigips este foarte buna.
Cat ai repara pereti tot iti vor aparea fisurile... daca te vei departa de peretele actual cu structura de rigips nu-ti mai apar niciodata fisurile.
Plus de asta ve baga si vata minerala si vei avea o izolatie fonica si termica mai buna.

Pentru detalii poti vizita acest sait: http://iddconstruct.com/

| Bodo_Bogdan_1989 a răspuns:

Pai o tencuiesti din dou dar sa ai grije la colturi apoi adaugi un strat subtire de polistiren cam de 1.5 cmwinking