| Sebastian2014 a întrebat:

Am cumparat doi pomi: un cires si un visin si maine vreau sa-i plantez. Ce sa fac ca sansele sa se prinda sa fie mari? Si inca ceva: am plantat anul trecut un cais. S-a prins a facut frunze, dar dupa aceea a fost invaluit de o panza de paianjen si frunzele se innegreau. Ce sa fie? Ce sa fac sa indepartez definitiv panza aceea fara sa distrug pomul? Multumesc mult! O zi frumoasa! happy

2 răspunsuri:
| Lupas_Sergiu_1993 a răspuns:

Pui ceva ingrasamant si apa in gropile pe care le faci

| Sebastian2014 explică (pentru Lupas_Sergiu_1993):

M-am gandit sa pun ingrasamant, dar oare nu o sa afecteze fructul in momentul cand pomul o sa dea rod?