| xCrazZzyBoY a întrebat:

Salut, am un cazan pe peleți și am achiziționat o sursă neintreruptibilă blautech 600w, am conectat-o la baterie și când să o pornesc apare eroare 04 ( tensiune mică baterie), de ce primesc această eroare? Ea ar trebui să pornească și să încarce bateria dacă e descărcată, am făcut bine legătura + cu +, - cu -. Să fie sursa defectă din fabrică?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil bateria nu este compatibila ca valori.

| xCrazZzyBoY explică (pentru darrio2007):

Am încercat și fără baterie și tot nu pornește

| mihai69 a răspuns:

Pune altă baterie și vezi dacă face la fel.
Ai respectat și parametrii maximi pentru bateria aleasă? Ai măsurat-o înainte?

| xCrazZzyBoY explică (pentru mihai69):

Păi nici fără baterie nu pornește și ar trebui

| mihai69 a răspuns (pentru xCrazZzyBoY):

Nu cred că ar trebui să pornească fără baterie...