| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Salut, cand trag apa la baie sau dau drumul la robinetul de apa de la chiuveta mi se ridica apa in scurgerea de la baie si imi inunda baia. Aveti idee d ece?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu iti spun ca nu ma pricep, insa oricum ai nevoie sa chemi un instalator.
cred ca acea scurgere de care spui este infundata!

| lpavel a răspuns:

Pai ce crezi de ce? laughing ai scurgerea infundata! Cauta o sufa si introdu in acea scurgere unde se ridica apa, bag-o vreo 2-3 metri cel putin apoi o scoti, fa asta de cateva ori si ai sanse sa se desfunde! Mai cumpara si un gel de curatare scurgeri si o folosesti asa cum scrie pe ea dar dupa interventia cu sufa... Bafta!

| gabicoo a răspuns:

Scurgerea este înfundată. Cumpără-ți un șarpe/rac metalic - spiralat pentru desfundat țevi.

| ioana748 a răspuns:

Ceva este înfundat.
Încercați cu soluțiile acelea de desfundat.
Dacă nu...un instalator găsește buba.
Posibil este înfundata țeava
de la vasul de wc, pe unde este scurgerea principala.
Dacă aveți un șarpe puteți încerca să desfundati dumneavoastră.