| arrriadna a întrebat:

Salut,

Care stie, pentru Bucuresti, cum se plateste:

1- racaitul peretilor

2- gletuit

3- pus gresie si faianta
?!?!

3 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Sper sa te ajute raspunsul meu daca cumva nu ai rezolvat pana acum!
Exact ce vrei tu sa faci am facut si eu acum cca 2 luni si ca suprafata si ca lucrari si sunt foarte multumit, echipa buna si serioasa ...am lucrat cu materialele lor cu deviz de lucrari si ma costat mai ieftin cu cca 10-15 mil, pot sa te ajut doar cu nr lor de tel: 0722657796.
Sper ca ti-am fost de folos!

| arrriadna explică:

Neeee... E de munca, nu gluma!
Peretii trebuie racaiti pana la beton/BCA. Au aracet+stropi de piatra. Noi am vrut sa ii "dez-asa" dar nu ne tzin puterile... Asta in sufragerie, hol, un dormitor.
Dat jos faianta baie-bucatarie.
Daramat un perete de BCA.
Izolat un perete.
Glet, lavabila, faianta.
Scos linoleumuri, indreptat podelele. Gresie, parchet.
3 camere (blocuri comuniste) - Un total de 60 mp.
Sume cerute:
1- 120mil lei vechi- materiale incluse.
2- 80 mil lei vechi fara materiale
3- 70 mil cu materiale incluse mai putin adezivul de gresie si lavabila.
Eeei, ce ziceti?

| DjTactumare a răspuns:

Depinde daca sunt peretii drepti, daca nu trebuie sa-i indrepte prin tencuire sau din materialul pntru placat gresia