| ElSueno a întrebat:

Mi-ar putea spune cineva ce sectoare din Bucuresti sunt decente pentru a locui? Nici la nivel de Ferentari dar nici ceva cu apartamente de sute de mii de euro.

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde de apartament, de locatie, de vecinii pe care se nimereste sa ii ai, degeaba stai in cartier de lux, daca apartamentule o vechitura in care trebuie sa investesti bani grei in el, sau daca ai vecini cu care nu te poti intelege si ai probleme. Sora mea si-a luat apartament in Berceni, initial am zis ca e o alegere proasta, dar nu e chiar asa, apartamentul e fainut, zona din jur la fel, vecinii de treaba. Nu as fi recomandat Berceniul, asta din auzite. Dar asa mi-am dat seama ca zona conteaza mai putin.

| cristi202 a răspuns:

Iar ca sa iti dau un raspuns, cred ca Militari, Drumul Taberei, Aviatorilor, Crangasi, sunt zone decente. Dar cel mai mult ce imi place mie, si se pare ca e mai select, e Teiul. Cind am ajuns acolo prima oara, am avut impresia ca parasesc jungla de asfalt si ma intorc la civilizatie (eu de loc sunt din Timisoara, un oras mult mai civilizat).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Toate sunt decente exceptand cateva zone de prin sectorul 5.
Cel mai ok e bineinteles in sectorul 1

| Nirvanaaa a răspuns:

Sectorul 3,2 cred.

| ziftode a răspuns:

Mai naspa si mai pline de nasparlai sunt mai mult sau mai putin Rahova si Pantelimon

in rest depinde de noroc, si centru e plin de tigani care ar putea sa isi vanda casele prapadite dar localizate in buricul targului, pe o tona de bani si sa apoi sa aiba bani de apartament/casa mare la margine

ieftin e Baneasa sau orice zona de la margine in care s-a construit de curand