| convex a întrebat:

Salut, mi s-au rupt 2 șuruburi de la masina de spălat rufe, dar s-au rupt dinăuntru, imi puteți spune vă rog cum aș putea să le scot?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

S a descentrat masina, cheama un specialist sa o centreze cum era sa i pună el la loc acele greutati ca alea tin motorul fix, daca sau rupt suruburile, atunci greutatile alea numai țin fix motorul si in acest caz numai poti folosii masina, cel mai bine cumpăra alta, vezi in magazine care accepta sa cumperi una nouă la schimb cu asta a ta si i ti mai fac ei o reducere.Nu merită sa o repari pe asta, sunt bani dati degeaba, ce marca este? O ai demult? Si defectiunea cum a apărut brusc? Sau treptat.

| convex explică (pentru CristiDinBucuresti):

Beko, am procurato cu aproximativ 8 ani in urma, am spalat si haine si incaltaminte in ea, a aparut treptat

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cheama un specialist sa puna alte suruburi ca degeaba reusesti tu sa le scoti, masdina fara suruburile alea nu va functiona corect.

| convex explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai sa le scot si sa pun altele, s-a rupt de la greutatea de jos

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru convex):

Tu nici nu stii sa ne spui deunde sau rupt suruburile, cum vei stii tu sa le schimbi? Spune ne si noua suruburile alea unde vin? Care greutatea de jos? Sau tu vorbesti de piciorusele alea reglabile ale masinii pe care o fixezi sa stea dreapta, sa nu plece masina cand stoarce?

| convex explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt 2 greutati, una deasupra și una dedesubt, de la aia de jos s-au rupt, eu am făcut poză dar nu o pot trimite

| Yuoia a răspuns:

Cum "de la greutatea de jos"? Nu inteleg de unde.
Mai bine cheama un specialist.

| convex explică:

Https://www.google.com/......ps?/imgres
Deci, cum e aia de sus fix asa are si una jos doar ca mai mica