| andreicluj a întrebat:

Salut, nici nu stiu cum sa incep si daca am postat bine la casa & gradina in fine laughing Eu locuiesc in Harghita in zona de munte, as vrea sa imi fac o mica pastravarie pentru. mine si familie in jur de 7 pe 7 metri maxim, problema e ca nu prea am apa si m-am gandit ca daca as fora la o anumita adancime, apa ar fi buna pentru pastrav este oxigenata? si cam cat curent cosnuma o pompa de tras apa sa zicem de la 50 m adancime si inca ceva la noi in harghita apa este foarte buna deci nu o mai duc la analize, atat as vrea sa stiu mai are cineva pastravarie cu apa prin foraj? Multumesc

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.scrigroup.com/......U42584.php
http://clubideideafaceri.manager.ro/......-2685.html
Vezi daca iti sunt de folos aceste link-uri
O zi frumoasa sa ai:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru pastravi trebuie sa fie apa curgatoare, pietris, bolovani ca sa supravietuiasca. In apa statatoare mor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.google.ro/......ps?/search

Cam asa arata o pastravarie, apa vine din del curge in pastravarie apoi din pastravarie la vale.iti trebuie filtre pentru a retine pastravii in bazin.Eu zic ca nu renteaza oar pentru tine si familie.