| alexandrunaj a întrebat:

O unealta cu domeniu de utilizare hobby cam cat timp poate fi folosita intr-o saptamana fara a o forta sau deteriora in timp? De exemplu daca folosesc un pendular 3 ore pe saptamana, cu pauze in aceste 3 ore e prea mult pentru o unealta hobby, am nevoie de unul semiprofesional? Cate ore de utilizare pe saptamana reprezinta categoria hobby? Fara raspunsuri din partea necunoscatorilor. Multumesc.

2 răspunsuri:
| NicuSabrina a răspuns:

Nu exista un anumit numar de ore. Important e sa lasi sa se raceasca, nu sa-l tii pornit o zi intreagawinking spor

| alexandrunaj explică (pentru NicuSabrina):

Daca lucrez cu el 20 de minute in continu, taiere in metal si apoi il las e bine sau trebuie ca pauzele sa fie mai dese? Cam cat timp ar trebui sa fie o pauza?