| myname93 a întrebat:

Buna ziua. Fibra de sticla care se foloseste in fabricarea arcurilor( arcurile de tir sportiv) este casanta? Am un arc geologic si am observat cateva,, fisuri "la marginea bratului superior ( arcul este demontabil). Acele fisuri nu afecteaza acuratetea dar vreau sa stiu daca fibra de sticla se poate,, sparge/desface" in aschii de fibra de sticla. De asemenea in partea aceasta a Bucurestiului in care stau sunt zeci de caini maidanezi, pentru protectia mea cand ma intorc noaptea de la serviciu iau cu mine bratul superior al arcului pe care il folosesc pe post de bata. Se poate deteriora in urma loviturilor contra cainilor, sa gasesc alt tip de bata sau este destul de rezistenta incat sa nu se distruga? Va rog fara raspunsuri din partea necunoscatorilor sau la misto.Multumesc.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Evident ca e casanta, daca se depaseste o anumita limita, ca de aia e fibra de sticla...
Altceva nu gasisei sa iei dupa tine...