| alexandrunaj a întrebat:

Pe internet si la TV am vazut ca masina de gaurit se poate converti in polizor daca ii adaugi un suport si o piatra care sa intre in mandrina. Acest lucru functioneaza bine sau risti sa obosesti bormasina? In timp o poti degenera?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde cat este de puternica masina. O masina la 700-1000 W ar fi minimul necesar pentru lucrari importante. Pentru ascutit cutite merge si un 350 W cum am eu.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Jucarii pentru copii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia era doar o idee cum sa iti ascuti un cutit sau mai stiu eu ce. Daca lucrezi mult si apesi pe sufrafata de polizat sigur ca se arde motorul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se poate converti si roata de la masina in polizor. Nu rade, ala da polizor.

| SorinelF86 a răspuns:

Ii fortezi motorul, depinde si ce si cat polizezi.