| Bucur_Emil_1997 a întrebat:

Am o suprafata de cosit de aproximativ 2000-2500 m2. Vreau sa achizitionez o motocoasa,dar nu stiu daca sa o iau cu lama sau cu fir, si pretul conteaza sa nu fie prea piperat si daca e sa fie si o marca cunoscuta! Fundahappy

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Cu fir este suficient daca nu ai plante lemnoase pe acolo. Dar daca diferenta de pret intre o motocoasa la care se poate monta si lama si una doar cu fir nu este mare, mai bine o iei pe prima, nu stii niciodata cand iti foloseste.
Ca si marci, evident cele cunoscute (Stihl, Bosch, Husqwarna etc) sunt foarte scumpe, fiin destinate folosirii in scop profesional. Pentru uz personal poti linistit sa iei un Einhel, Partner, Budget etc.