| Serban_Albu_1994 a întrebat:

Cam cat ar costa cu aproximatie ridicarea unei case cu etaj si mansarda pe structura de caramida.Depaseste 30.000 euro? Asta fara sa o mobilez.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Pai cumnatul meu a ridicat o casa cu etaj si 2 mansarde, lungime 11m, latime 6m, inaltime 7m, 8 camere din care 3 dormitoare, cu aproximativ 10.000 de euro happy Fara mobilat fara nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns (pentru remus1007):

Pai atunci un fel de mansarda... Una e in fata si una e in lateral, fac o poza mai tarziu si o pun sa iti demonstrez big grin

| Frank51 a răspuns (pentru remus1007):

Uite - http://postimg.org/image/sr7ikyb8x/

Stiu, poate aia nici nu e mansarda, dar tot costul ala e, nu? Casa a fost construita de el de la zero, el e si zidar si tamplar din fericire(nu glumesc). In lateral, acel spatiu o sa ramana gol, si probabil o sa fie in contact cu interiorul, nu stiu exact detaliile pentru ca nu eu am proiectul. Apropo, constructia a durat cam, 2 ani, repet, fara sa plateasca pe nimeni sa il ajute. Ce-i drept l-am ajutat eu :)) (si regret).

Răspuns utilizator avertizat
| Astaeparereamea a răspuns (pentru Frank51):

Mansarda in mai multe apewinking

| Astaeparereamea a răspuns:

Sa zicem ca am toate aprobarile si proiectele, pe o amprenta de 100mp poti ridica o gramada de camere, parter+etaj+ mansarda, intre care sunt ziduri de caramida, b.c.a. sau alte cele costa bani. Oricum, spor la treaba!