| Bogdiii93 a întrebat:

Daca vreau sa fac o copie la cheie de usa metalica,imi trebuie modelul de cheie bruta, nu-i asa? Am mers la un atelier de copiat chei si asa mi-au spus. Vreau sa imi spune-ti si voi.Multumesc!

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Ca sa copiezi o cheie, iti trebuie in primul originalul, ca si model. Cei care se ocupa cu asta au majoritatea modelelor de chei brute, dar daca este vorba de un model mai rar, facut pe comanda te miri unde, s-ar putea sa nu aiba modelul. Incearca la mai multi, inclusiv la cei care ti-au vandut usa, iar daca nu are nimeni, renunti sau inlocuiesti butucul.

NOname
| NOname a răspuns:

Da, te duci cu o cheie originală, ca să aibă la ce să-ţi facă copie/duplicat.