| mateiciprian a întrebat:

Daca merg sa imi fac o copie la cheie de usa metalica, in cat timp imi poate da cheia cei de la atelier?

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cam in 30 de secunde de cand i-ai dat omului cheia in mana. Din care 25 de secunde dureaza sa o fixeze si sa o scoata din dispozitiv...
Cine vorbeste de jumatati de ora, chiar ore (?!?), ba si de sume fabuloase, traieste pe alta planeta. Cheia se copiaza INTOTDEAUNA pe loc, in fata ta, pentru ca este un dispozitiv de siguranta, iar pretul unei chei copiate este sub 10 lei, incluzand cheia bruta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru regis):

Unde este asta? In Galati am mers cu cheia mea, de yala simpla si mi-a cerut 15 lei la data cind un set nou (butuc cu 5 chei) era 12 lei. Nu stiu cit este acum.

| regis a răspuns (pentru anonim_4396):

Ultima cheie pe care am copiat-o a costat 7 lei, la un mall din Arad, in urma cu cca.3 luni. Un cilindru nou nu am cumparat in ultimii 5 ani, deci nu stiu cat costa, dar la 12 lei cu 5 chei incluse nu poate fi unul de calitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru regis):

Ba da, dar nu a fost acum trei luni ci vreo 4 ani. Oricum ma costa mai mult facutul decit inlocuitul. Cu siguranta sint diferente de tarife intre orase. La mine este mai ieftin decit in Galati.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De regulă, se face pe loc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se face pe loc. Dar, s-ar putea sa te coste mai mult decit inlocuirea butucului cu 5 chei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu este aglomeratie in 2 minute iesi pe usa atelierului cu o copie de cheie

| alex19051988 a răspuns:

Depinde de cheie deoarece poate sa iti termine in cateva minute sau poate sa te cheme sa vii in maxim 2-3 ore.

| MihaiEdy1993 a răspuns:

Cheia se face pe loc pentru a te asigura ca nu isi fac astia mai multe copii pentru a-ti da spargeri.

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Ti-o fac atunci pe loc.

| carla2010 a răspuns:

Cheia ti-o da pe loc. De obicei e un nene la o tarabuta si face copia in fata ta.

| Answer4me4pls a răspuns:

Daca este un atelier de calitate, intr-o jumatate de ora este terminata, daca este unul mai obisnuit, poate ajunge pana in 2 ore maxim.