| MirelGabriel a întrebat:

Salut, Uscatorul de la parter al blocului este doar a celor de la parter?

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Este un bun comun, numai daca acel uscator a fost vandut unui locatar, mai nou vad ca se poate asa ceva.
Daca nu este instrainat, poti sesiza administratia.
O zi bunahappy

| KamaSutra a răspuns:

Nu,e al tuturor celor din bloc

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Nu, este al tuturor. Presupun ca cei de la parter nu va lasa sa-l folositi? Incearca sa vorbest cu administratorul blocului si va rezolva problema.

| Resurrection a răspuns:

Il poate folosi oricine, dar in general cei de la parter pun stapanire pe el.

| Amegadaisuki a răspuns:

Nu este al tot blocului deci il poti folosi daca vrei big grin

| Taduic a răspuns:

Este al tuturor. Probabil este pus la parter ca sa aiba toata lumea acces. Daca cineva de la parter urca la etajul 1, lumea se uita ciudat la el, insa daca cineva de la etajul 1 coboara, nimeni nu-I zice nimic. Cam asta este logica omului de rand, deci da, este al tot blocului.

| AndyJhon5 a răspuns:

Nu. E al tot blocului.