| benga94 a întrebat:

Salutare,care va pricepeti sau ati construit o micuta vila,m-ar interesa cit m-ar ajunge asa cu tot cu materiale mana de lucru si ce ar mai fi,locul e cumparat, deci ma intereseaza o casa cu etajul 1, sa zicem ca vreau 4 dormitoare, 2 bai, 1 bucatarie, 1 living,si inca o camera mai mica sa fac ca o mica sala de sport pentru mine in casa, nu vreau camere mari ca nu ma simt bine mare ca metri patrati as vrea doar livingul restul mai micute asa potrivite, cit credeti ca m-ar ajunge asa ceva in mare ca sa stiu la ce sa ma astept!

2 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Depinde mult si de la zona la zona. Pretul terenului nu e accelasi, la fel nici al fortei de munca necesare, utilitatile nici ele nu au acceleasi costuri peste tot.

| PIXELL a răspuns:

Eu nu ma pricep dar se pricepe tatal meu asa ca l-am intrebat pe el si a spus ca in rosu te ajunge undeva pe la 50000-60000 de euro cu tot cu mana de lucru aici depinde de materialele pe care le folosesti ( caramida sau BCA, porotherm ) si mai depinde de proiectul locuintei sa fie unu gandit bine fara pre multe pierderi de material si locwinking bafta! sper ca te-am ajutat :**