| anonim_4396 a întrebat:

Salutare natiune! happy
A venit frigul, si nu numai afara, ci si la mine in casa asa ca vreau sa imi iau un calorifer electric. Cine ma poate sfatui si pe mine... ce sa cumpar? Ce marca, consum, putere?
Multumesc anticipat. happy

5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Deja in Bucuresti RADET a inceput livrarea energiei termice. E mult mai rentabil asa. Vorbeste cu administratorul vostru sa vezi daca nu e oprita de jos din vana generala a blocului.

| adinaciosescu a răspuns:

Exista o mare varietate de calorifere, radiatoare cu ulei, dar din proprie experienta iti spun ca atunci cand e foarte frig afara, doar caloriferul nu ajuta. Daca pui unul cu multi elementi, consuma enorm.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faza e ca la mine e frig si cand merg caloriferele "statului" happy
Ma gandeam de mult timp sa imi mai iau un calorifer electric... pur si simplu inghet. Incalzirea in pardoseala este foarte ingenioasa dar din pacate nu am cum sa fac investitia asta acum. E bine de retinut pentru viitor, pentru cand o sa ma asez la casa mea big grin

| doinastela a răspuns:

Convectoare electrice Protherm:
http://www.calorifere-radiatoare.ro/......-electrice

| sowalconstruct a răspuns:

Sal iti recomand o alternativa mai ieftina sobele cu butelie, au acelasi pret ca si caloriferele elctrice dar scapi de o factura imensa la energia electrica, pe cand cu soba o butelie iti ajunge o luna intreaga

uite si un link: http://www.domo.ro/......_9DI150GRO